GSM Kartları

Turkcell Hazır Kart 6. Emisyon (250 Kontör Kartlar)

250 kontör “Özgür Kız” ve Tarkan kartlarını takiben, mavi renkli 250 kontör kartlar tedavüle çıkmıştır. Bu kartların ilk grubu 8 kart, ikinci grubu ise 14 karttan müteşekkildir. Birinci grubu oluşturan 8 kartlık serinin son kullanma tarihi 2003 sonu, ikinci grubu oluşturan çok renkli serinin son kullanma tarihi ise 2005 sonudur. Birinci grup 250 kontör kartlar tek tip arka yüze sahip oldukları için toplanması nispeten kolay bir seridir. Bu seriyi meydana getiren kartlar ve arka yüz örneği emisyon sırasına göre aşağıda yer almaktadır.


250 kontör kartlardan meydana gelen diğer seri 14 karttan müteşekkildir. Kartların son kullanma tarihi 31 Aralık 2005’dir. Bu seriye ait kartların basımında 3 farklı arka yüz kullanılmıştır. Kartların ön ve arka yüz baskıları aşağıda yer aldığı sırayla tedavüle çıkmıştır.

 

Tip #1: Sağ üstte yer alan Hazır Kart logosunun yanındaki “Cin Ali” figürü 12 mm’dir. Logo nispeten büyüktür.

Tip #2: Sağ üstte yer alan Hazır Kart logosunun yanındaki “Cin Ali” figürü 8 mm’dir. Logo nispeten küçüktür.

Tip #3: Sağ üstte yer alan Hazır Kart logosunun yanındaki “Cin Ali” figürü 8 mm’dir. Logo nispeten küçüktür. Alt orta kısımda barkod yer alır.

Seriyi oluşturan kartların sadece ön yüzlerine itibar edilir, arka yüzler dikkate alınmaz ise yukarıda yer alan 10 kartlık kısa seri meydana gelecektir. Ancak #2, #5, #9 ve #10 numaralı kartların ikişer farklı arka yüz baskıları bulunmaktadır. Şöyle ki;

#2 Numaralı kart, Tip #1 ve Tip #3

#5 Numaralı kart, Tip #1 ve Tip #2

#9 Numaralı kart, Tip #1 ve Tip #2

#10 Numaralı kart, Tip #2 ve Tip #3

Böylece sadece ön yüzlerin değil arka yüzlerin de dikkate alındığı, 14 karttan oluşan uzun seri meydana gelecektir.


Aşağıdaki yıldızlı seri 250 ve 500 kontörlerden meydana gelmektedir. Toplam 2 karttır. 250 kontörlük kart en üstte yer verdiğimiz mavi renkli seriyle beraber tedavüle çıkmıştır. 500 kontörlük kart ise yukarıda görülen ikinci grup (çok renkli) 250 kontör kartlardan sonra tedavüle çıkmıştır. Her ikisinin de son kullanımı 2003 yılı sonudur. Arka yüzleri itibariyle tek tip olup her iki kartın da arka yüzü aynıdır.


BizbizeCELL tanıtım kartları, ön yüzleri itibariyle 2, arka yüzler de dikkate alındığında 3 kartlık bir seri oluşturmaktadır. Kartlar 100 kontör olup, son kullanım tarihleri 31 Aralık 2005’dir. Bu kartların ön ve arka yüzleri aşağıda yer almaktadır.

Yukarıdaki mor renkli “8095” kartın arka yüz itibariyle tek tipi bulunmaktadır. O da kartın sağında göründüğü şekildedir.

“8095” Yeşil renkli kartın ise arka yüz itibariyle 2 Tipi bulunmaktadır. Bunlardan biri kalın barkodlu, diğer ise ince barkodludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.