Hakkımızda

Koleksiyonodasi.com 2009 yılında, kişisel koleksiyonu paylaşıp tanıtmak, koleksiyonculuğu sevdirmek ve daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla amatörce kurulmuştur. Koleksiyon Odası ilk kurulduğunda google’ın ücretsiz hizmeti olan google sites bünyesinde oluşturulmuş ve https://sites.google.com/site/koleksiyonodasi/ adresinde yayınına başlamıştır. Ancak ilk kuruluşundan sonra fazlaca geliştirilemeyip yazılara ve incelemelere uzunca bir süre ara verilmiştir. Bunun önemli nedenlerinden biri de google.sites’ın ülkemizde yasaklanmış olmasının getirdiği teknik güçlüklerdir.

30.11.2016 tarihinde yeni adresiyle tekrar yayınına başlayan koleksiyonodasi.com, ticarî bir web sitesi değildir. İlk kurulduğu 2009 yılında hangi amaçlara sahip ise bu gün de aynı amaca hizmet etmek niyetindedir.

Sahip olduğumuz birikimi araştırma yapıp geliştirmek suretiyle yazılı bir kaynağa dönüştürmek istiyoruz. Koleksiyonculuğa ve özellikle pul koleksiyonculuğuna ilgi duyan kişilere başlangıç seviyesinde bilgi sağlayacağını düşündüğümüz sitemizin, bu amaca ulaşması ve belki de yeni koleksiyoncular kazandırmak suretiyle ülkemizde koleksiyonculuğun gelişmesine katkı sağlaması en büyük arzumuzdur.

Sitede yer alan tüm görseller aksi belirtilmediği sürece şahsî koleksiyonumuzdan alıntıdır. Amacımız Türkiye’de koleksiyonculuğun gelişmesine küçük de olsa bir katkı sağlamaktır. “Koleksiyon odası” amatör bir koleksiyoncunun koleksiyon odasını diğer koleksiyonerler ile paylaşma isteğini dile getirmektedir. Başkaca bir amacı bulunmamaktadır.