İçeriğimiz

1921 ve sonrası Türk pulları, İlk Gün Zarfları, Özel Damgalar, Türk Aerofilatelisi ve Europa Cept pulları ana temamızdır. Türk pulları ile ilgili sayfalarımızda koleksiyonumuzda bulunan Kızılay ve Çocuk Esirgeme Kurumu pulları ile resmî pullar da yer alacaktır. Sitemizin bir katalog havasında olmaması için, pullara ilişkin açıklamalar ve sahip olduğumuz ölçüde pulların posta kullanımları da sunulacaktır.

İlk Gün Zarfları ile ilgili sayfalarımızda koleksiyonumuzda yer alan farklı antetli ve baskılı FDC’lere yer verilecektir. Zira 1980’li yıllara gelinceye değin her birinin çok çeşitli baskılarına rastlamaktayız. Koleksiyonumuzda yer alan bu varyeteleri sitemizde paylaşacağız.

Otantik özelliğe sahip olduğunu düşündüğümüz özel damgalar ele alacağımız konulardan bir diğeridir. Özel damgalar ile ilgili bölümde koleksiyonumuzda bulunan özel damgalı zarflara ve bu damgalara ilişkin açıklamalara yer verilecektir.

Sitemizde incelenecek konulardan biri de Aerofilateli olarak adlandırılan “uçak postası”dır. Bu bölümde Türkiye’ye gelen ve Türkiye’den giden uçak postaları, ilk uçuş zarfları ve Türk uçak pulları yer alacaktır.

Koleksiyon odası filatelinin yanısıra Türk telefon kartları, Türk GSM kartları, Kazı Kazan kartları ile kitap ayraçları ile ilgili bölümler de içerecektir.

“Sitemiz henüz yapım aşamasındadır” şeklinde bir söylem koleksiyon odası için uygun bir tanımlama değildir; çünkü yukarıda bahsedilen içerik hazırlanması uzun soluklu bir süreci işaret etmektedir. Bu bakımdan koleksiyon odası hiç bir zaman için tamamlanmayan ancak sürekli gelişen ve nefes alan bir site olacaktır. Sitemize en son eklenen konular ve incelemeler anasayfamızda yer alacaktır.

Koleksiyon odasında Türk filatelisini ilgilendiren forum ve sitelerin linklerine yer verilecek, böylece hâlen aktif olan Türk filateli linkleri bu siteyi takip edenlerin bilgisine sunulmuş olacaktır. Sitemizde ayrıca, diğer koleksiyonerlerin hazırlamış oldukları site ve blogların inceleneceği bir sayfamız da olacaktır.

Koleksiyon odamız bizim dünyamız, burada ne varsa tümünü sunmak niyetindeyiz ve herkese keyifli koleksiyonlar diliyoruz.

Koleksiyon Odası Mobil kullanıma uygun bir site değildir.